SPOR AYAKKABI GİYMENİN ALTIN KURALLARI

2019 ayakkabı modasını da işin içine katacak olursak eğer, bugün ayakkabılara karşı olan ilgi oldukça büyük revaçtadır. Çünkü ayakkabılar, kombinlerimizi daha şık yapan ya da monochrome giydiğimizde bize renk katan en güzel detaydır. Takılan aksesuarlar ise ayakkabılar ile uyumuna bağlı olarak yapılan kombinin şıklığına şıklık katmaktadır. Moda sektörünün her geçen gün değişip gelişmesi ile birlikte markalar sürekli yeni modeller piyasaya sürmektedir. Bu sayede tüketiciler; kombin yaparken daha çok renge, desene ve seçeneğe sahip olabilmektedir. Buna rağmen itiraf etmeliyiz ki, hepimizin gönlünde spor ayakkabılar yatmaktadır. Rahatlığı, şıklığı ve seçenek çokluğu göz önünde bulundurulduğunda birçok tüketicinin tercihi spor ayakkabılardır. Peki, spor ayakkabıları bu kadar çok severken ve kombinlerimizde kullanırken acaba onları doğru kullanıyor muyuz? Spor ayakkabı giyerken birkaç altın kural vardır ve bu kurallar, ayak sağlımız için büyük önem taşımaktadır. Peki, nedir bu altın kurallar?

 

Ayak Yapınızı Öğrenin ve Ayakkabı Numaranızı Doğru Seçin!

Her şeyden önce ayak yapınızı ve ayakkabı numaranızı mutlaka doğru bilmeniz gerekmektedir. Ayak yapınızı öğrenmek için ıslak ayak testi, kâğıt testi vb. testleri uygulayabilirsiniz. Ayakkabı numaranızı bilmeniz de en az ayak yapınızı bilmeniz kadar önemlidir. Seçtiğiniz ayakkabı gözünüze ne kadar güzel gözükürse gözüksün, eğer numarası ayağınıza göre değilse asla satın almamalısınız. Unutmayın ki, ayağınıza küçük gelen ayakkabıları giydiğiniz takdirde ileride çok ciddi ayak problemleri yaşama olasılığınız bulunmaktadır. Buna ek olarak, ayak yapınız ya da ayakkabı numaranız modelden modele değişebilmektedir. Ayakkabı alırken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Rahatlık ve Kalite İlk Tercihiniz Olsun!

Bugün baktığımız zaman, spor ayakkabı kategorisinde çok fazla ürün çeşidi bulunmaktadır. Birçoğu dışarıdan her ne kadar güzel gözüküyor olsa da satın aldığımızda ayağımızı acıtabiliyorlar ya da sırf güzel gözüktükleri için rahatlıktan ödün verebiliyoruz. Fakat bunu yaparken, ayağımıza ne denli zarar verdiğimizi fark edemiyoruz. Rahatlığın yanı sıra kalite de ayakkabı için çok büyük öneme sahiptir. Ucuz ve güzel gözüktüğü için alınan ayakkabılar, taban kayması vb. problemlere neden olabilmektedir. Bu yüzden, spor ayakkabı alırken ayakkabının rahat ve kaliteli olması ilk tercihiniz olmalıdır. Lofeni ayakkabıları, bu ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Tüm Lofeni ayakkabıları, el yapımıdır, bu yüzden de oldukça rahat ve kaliteli spor ayakkabılar üretmektedir.

Zemine Uygun Ayakkabılar Tercih Edin!

Burada zeminden kastımız giyilen spor ayakkabının nerede kullanıldığıdır. Örneğin; park, çim, beton, spor merkezi, sokak, toprak alan vb. Çoğu zaman bu kuralı es geçsek de aslında oldukça önemlidir. Çünkü ayakkabıların tabanları bazı zeminlere elverişli olmayabilir. Bu durumda ya ayağınız ağrır ya da ayakkabınızın tabanı zarar görür.

 

Kombinler söz konusu olunca ayakkabılar en güzel tamamlayıcıdır. Spor ayakkabılar ise tüketicilerin vazgeçilmezidir. Günlük giyimde genellikle spor ayakkabılar tercih edilmektedir. Buna ek olarak, tüketiciler tarafından spor ayakkabılar çoğu zaman yanlış kullanılmaktadır. Bu durumsa ileride ayak problemlerine sebep olabilmektedir. Bu yüzden giyilecek ayakkabının kaliteli ve rahat olmasına, giyilen zemine uygun olmasına ve en önemlisi de ayak tipi ile ayakkabı numarasına uygun olmasına dikkat edilmelidir.