ERKEKLERDE OFİS ŞIKLIĞI

Spor yaparken, düğünlerde ya da romantik bir akşam yemeğinde ayakkabı tercihleriniz farklıdır. Ofis ortamında çalışan herkesin ortak problemi; hem şık hem de konforlu ayakkabıyı bulabilmektir. Herkes günlük hayatın koşuşturmasında ayakkabılarının rahat olmasını tercih eder. Oysa ofis gibi ciddi bir ortamda spor ayakkabı gibi rahat ayakkabılar giymek pek mümkün değildir. Şık ayakkabıların bazıları ise hiç konforlu olmayıp, ayak sağlığına büyük zararlar veriyor. İşte size ofis şıklığı için birkaç tüyo!

• Konfor en önemlisi!

Bir ayakkabı ne kadar şık olursa olsun, eğer rahat değilse tercih etmemelisiniz. Günlük yaşamın hareketliliğinden en çok ayaklarınız etkileniyor. Konforlu ayakkabı tercihi ile yorgunluğunuzu minimuma indirebilirsiniz.

• Oxford ayakkabılar olmazsa olmaz…

Oxford ayakkabılar; hem şık görünümü hem de konforlu oluşu ile ofiste şıklığın anahtarıdır. Ofis ortamında çalışanların mutlaka tercih etmesi gereken ayakkabı modelidir. Üstelik Oxford ayakkabılar kendi içlerinde de modellere ayrılır. Tercih edebileceğiniz pek çok çeşidi vardır. Kumaş pantolonlar ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

• Abartılı, desenli ayakkabılar tercih edilir mi?

Eğer dinamik, eğlenceli bir ofiste çalışıyorsanız elbette tercih edebilirsiniz. Fakat daha ciddi, kurumsal bir ofiste bu tarz ayakkabı tercihleri biraz aşırıya kaçabilir. Kısacası bu ofisten ofise değişebilecek bir durumdur. Yine de tercih sizin.

• Loafer ayakkabılar kurtarıcınız olsun!

Yaz aylarına doğru yaklaştığımız bu dönemlerde, ofiste hem rahat hem de şık olmak istiyorsanız loafer ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Loafer ayakkabılar her türlü kombininize uyum sağlar.

Lofeni spor ayakkabıları ile şık görünmek mümkün.

Lofeni’nin deri ve klas spor ayakkabıları ile her yerde rahat olmanız mümkün. Lofeni, rahatlığı ve şıklığı bir araya getirir. Kumaş pantolonlarınızla gönül rahatlığıyla kombin edebilirsiniz.

Ayakkabınızla uyumlu kravat, gömlek veya ceket giyin.

Ayakkabı ile kravat uyumundan bahsetmeden olmaz. Renk uyumu çok önemli! Kravat takmayanlar ise gömleğinin ya da ceketinin renk uyumuna dikkat etmeli.

Ofiste şık olmak bu kadar basit! Doğru kıyafet ve ayakkabı seçimi ile her yerde şıklığı yakalayabilirsiniz. Erkek ayakkabılarıyla ilgili diğer blog yazılarımıza göz atmayı unutmayın!